U uzvratnoj utakmici finala kvalifikacija za popunu 3. HNL – jug iduće sezone nogometaši Zadra izborili su plasman u viši rang pobijedivši GOŠK Kaštela rezultatom 4:2.

NK GOŠK Kaštela – HNK Zadar 2:4 (0:2)

Kaštel Gomilica, stadion SC Jure Bakotić
Suci: Fran Jović, Goran Perica, Željko Bučar
Strijelci: 0:1 Vukadinović 4', 0:2 Maretić 18' (ag.), 0:3 Blažević 47', 0:4 Jerbić 58', 1:4 Čubrilo 90'+1', 2:4 Vučemilović-Alegić 90'+4'
Igrač utakmice:  (Zadar)

Šok i nevjerica za igrače GOŠK-a, dok Zadrani slave veliki preokret. Sjajna sezona bila je iza njih, a pobjeda u Stanovima prije tri dana rezultatom 3:1 dala je veliku nadu i prednost za povratak u trećeligaško društvo. Međutim, u 90. minuta pred svojim su navijačima doživjeli težak poraz – i to u najvažnijem trenutku sezone.

Gosti su nakon 20 minuta imali vodstvo od 2:0. Vukadinović je rano 'načeo' mrežu Zeca lijepim golom glavom nakon ubačaja iz kornera. Njihovo je slavlje naraslo kad je Maretić u 18. minuti sa 16-ak metara htio glavom vratiti loptu prema svom vrataru, a na kraju je ispao epski autogol. Nakon toga vidljivo se uvukla nervoza u igrače GOŠK-a koji do tada nisu igrali loše. Dapače, statistički gledano, bili su nešto bolji, dok je Zadar iz dva udarca na gol imao 2:0.

Na samom početku drugog poluvremena Blažević je iskoristio grešku Zeca kojemu je lopta ispala nakon obrane dalekometnog udarca. S rezultatom 3:0 Zadar je bio u trećoj ligi. Jedanaest minuta kasnije Zadrani su iskoristili još jedan korner i preko Jerbića poveli sa velikih 4:0.

Za GOŠK je to značilo da im treba tri gola za dalje. Izrazito tešku misiju nisu uspjeli proći, premda su u samoj završnici Čubrilo i Vučemilović-Alegić smanjili na 2:4. Uefino pravilo vrijednosti gola u gostima nedavno je ukinuto, a GOŠK je postao (pred)posljednja 'žrtva' tog pravila.

Šteta za propuštenu šansu GOŠK-a koji će dogodine tražiti novu šansu, osim ako HNS ne usliši molbu pa dozvoli ulazak još jednom niželigašu.

NK GOŠK Kaštela:L. Zec, N. Zec, Pezo (37. Baran), Čubrilo, Simpson, Vučemilović-Alegić, Maretić, Karaman, Kovačević, Bučić, Vučemilović Grgić. Trener: Siniša Jalić

NK Zadar:Pinčić, Šarić, Iveljić, Vukadinović, Banović, Blažević, Begonja, Jerbić, Buljat, Zdrilić, Kulaš. Trener: Želimir Terkeš