nogomet8

U utakmicama 8. kola iza kaštelanskih nogometaša je relativno uspješan vikend, tek Jadran nije upisao pobjedu i možda će žaliti za punim plijenom, ali ne može se reći da je to baš teška kataklizma.

Najprije o Valu, koji je vrijednom pobjedom nad Mladosti iz Prološca u Starome definitivno se odlijepio od opasne zone, što je svakako uspjeh za mladu ekipu mladog trenera Matetića. Utakmica je prema kraju definitivno bila napeta, vidjelo se i isključenja, promašenih jedanaesteraca, kao i starih dobrih odguravanja sudaca. Val je poveo već u 11. minuti lijepim golom Sumana, a nakon toga je Mladost imala blagu terensku inicijativu, no bez rezultata. U 61. minuti je 19-godišnji Matić iz Prološca nezadovoljan sudačkom odlukom istom  spominjao majku i spolno općenje, zbog čega je odmah pocrvenio. I onda spektakl u sudačkoj nadoknadi. U 91. minuti 18-godišnji vratar gostiju Baćak starta na igrača i loptu, sudac sudi ipak jako dvojben penal, na što Baćak dolazi do njega i odguruje ga. Jasno, još jedan crveni za Mladost. No, onda Val prvo propušta povećati prednost iz jedanaesterca, odnosno ofenzivni vezni Lončar koji je stao na gol brani kao da je Oblak. Ali ništa nije mogao na korneru koji je odmah bio, Kovačević ga je matirao za 2:0. Zbog zbivanja u sudačkoj nadoknadi bit će repova, jer je gostujuća ekipa i službeno uložila prigovor na suca.

Val – Mladost (P) 2:0 (1:0)

Strijelci: Suman, Kovačević (Val)
Crveni kartoni: Matić, Baćak (oba Mladost)

Val: Pleština M., Šimunović, Kovačević, Radić, Šarić, Suman, Zec, Avramović, Zelembaba, Pleština L., Baran (ušli: Pernar, Pajčin, Abramac, Veljača)

Mladost: Baćak, Tomas, Češljar D., Bandić, Matić, Lončar, Šimić, Šakić, Češljar M., Klarić-Dračar, Milović (ušli: Tomić, Meter, Strinić, Rako)

U Sućurcu su pak Jadran i Omladinac odigrali bez golova, susret dvije ekipe koje su i geografski i na tablici susjedi završio je podjelom bodova. Bila je to utakmica kakva se voli nazivati "tvrdom ligaškom", dojam je da su obje ekipe prije svega željele ne izgubiti i tako se zadržati pri polovici tablice, ali s pogledima prema gore, a ne dolje.

Jadran – Omladinac 0:0

Jadran: Bartulović, Šerić, Biuk, Lozić, Stefanović, Marić-Arić, Grubišić I., Dević, Ratković, Kapitanović, Grubišić M. (ušli: Jukić, Šiškov, Boduljak, Katić)

Omladinac: Puharić, Kulić, Radmilo, Radić, Podrug, Vrdoljak, Puljiz, Franić, Bilojelić, Čolić (ušli: Rendić, Vrgoč, Brdar, Roso).

GOŠK je pak nakon lošijeg prvog dijela u nastavku uspio slomiti otpor Orkana u Dugom Ratu te na kraju s mirnih 3:0 proći i ovu prepreku te ostati na stopostotnom učinku. U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali već otvaranje drugog dijela nudi razgoropađeniji GOŠK. U 51. minuti za 0:1 zabija kaštelanski Škot ili škotski Kaštelanin, kako vam drago, Connor Neil Simpson. Utakmica je faktički riješena u 64. minuti, kada Tin Jukić-Peladić zgoditkom potvrđuje odličnu ovosezonsku formu. Orkan je stidljivo zadnjih desetak minuta pokušao malo pritisnuti, ali to je završilo samo kontrom koja je dovela do jedanaesterca za Gomiličane. Što je značilo da će ubitačno precizni Tomislav Bušić upisati novi gol na svoj konto. Na kraju, GOŠK ostaje stopostotan i jedinog pratitelja ima u Omišu koji ima četiri boda manje.

Orkan – GOŠK 0:3 (0:0)

Strijelci: Simpson, Jukić-Peladić, Bušić

Orkan: Vrdoljak, Voloder, Garac, Ančić, Mandurić, Batinović, Klarić, Pavić, Petričević, Bartulović, Humačkić (ušli: Merčep, Erceg, Ercegović, Peričić)

GOŠK: Ćubić, Zec, Karaman, Sipson, Vučemilović-Alegić, Maretić, Ivanlčević, Bučić, Jukić-Peladić, Bušić, Vučemilović Grgić (ušli: Zolje, Mrkonjić, Čubrilo, Vranješ, Mula)